HIhunter

hihunter.com.ua

Н А К А З N 622 від 21.08.98 Про затвердження Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів.

За умови відсутності закону "Про зброю" нижченаведена інструкція - на даний час єдиний чинний нормативний акт, який регулює порядок придбання, зберігання та перевезення вогнепальної, пневматичної і холодної зброї в Україні. Розділ 12 визначає порядок придбання, зберігання і перевезення мисливської вогнепальної нарізної і гладкоствольної зброї, бойових припасів, пневматичної та холодної зброї громадянами.

Про затвердження Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів

(назва наказу із змінами, внесеними згідно з наказом
Міністерства внутрішніх справ України від 13.04.99 р. N 292)

Наказ Міністерства внутрішніх справ України
від 21 серпня 1998 року N 622

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
7 жовтня 1998 р. за N 637/3077

Із змінами і доповненнями, внесеними
наказами Міністерства внутрішніх справ України
від 13 квітня 1999 року N 292,
від 26 червня 2002 року N 615,
від 16 липня 2004 року N 806,
від 6 вересня 2004 року N 1008(У тексті наказу та в тексті Інструкції найменування "ГУМВС України в Криму, ГУДСБЕЗ, ГУВ та МТЗ, УДАІ, ЕКУ, Управління дізнання, Головному управлінні військового та матеріально технічного забезпечення" замінено найменуваннями "ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, ДДСБЕЗ, ДРЗ, ГУДАІ, ДНДЕКЦ, Відділ дізнання, Департаменті ресурсного забезпечення", а слова "Управління внутрішніх справ на транспорті, УВСТ, Відділ спецміліції МВС України" у різних відмінках виключено згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 26 червня 2002 року N 615)

(У наказі і в тексті Інструкції найменування "відділ дозвільної системи, Головне управління адміністративної служби міліції" у відповідних відмінках замінено найменуваннями "управління дозвільної системи та ліцензування, Департамент громадської безпеки" у відповідних відмінках, а абревіатури "ГУАСМ, ГУКР, ГУДАІ, ГУДСО" - абревіатурами "ДГБ, ДКР, ДДАІ, ДДСО" згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 16 липня 2004 року N 806)

(У наказі слова "галузевих служб" замінено словами "структурних підрозділів" згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 16 липня 2004 року N 806)

Відповідно до Закону України "Про міліцію", постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 р. N 576 "Про затвердження Положення про дозвільну систему", Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого Указом Президента України від 17 жовтня 2000 року N 1138 "Про Положення про Міністерство внутрішніх справ України", Постанови Верховної Ради України від 17 червня 1992 р. "Про право власності на окремі види майна" із доповненнями до неї від 22 квітня 1993 р. та 24 січня 1995 р., а також у зв'язку з прийняттям інших нормативних актів по лінії служби дозвільної системи НАКАЗУЮ:

(преамбула із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.09.2004 р. N 1008)

1. Затвердити Інструкцію про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів (додається).

2. Встановити відповідальність структурних підрозділів Апарату міністерства:

2.1. ДГБ за:

забезпечення контролю за дотриманням порядку на об'єктах дозвільної системи із вогнепальною, пневматичною і холодною зброєю, а також боєприпасами до зброї та вибуховими матеріалами; здійснення заходів щодо їх забезпечення надійними засобами охоронно-пожежної сигналізації; посилення контролю за додержанням порядку виготовлення, придбання, обліку, зберігання, охорони та використання предметів і матеріалів, на які поширюється дозвільна система;

дотримання правил вилучення, приймання, обліку і зберігання вилученої, добровільно зданої та знайденої зброї, а також її передачу до чергових частин органів внутрішніх справ; створення та регулярне поповнення в кожній черговій частині картотек власників вогнепальної, пневматичної і холодної зброї; забезпечення систематичного професійного навчання працівників дозвільної системи; координацію діяльності структурних підрозділів міністерства на цій ділянці роботи.

2.2. ДКР, ДДСБЕЗ, ГУБОЗ, ГУКП МВС України за:

організацію постійної взаємодії оперативних служб у роботі з оперативного пошуку зброї, боєприпасів і вибухових матеріалів, що незаконно зберігаються, використовуються та раніше викрадені; спрямування діяльності негласних працівників, у тому числі в місцях позбавлення волі, спецустановах міліції, на виявлення осіб, які мають намір незаконно придбати зброю, проведення щодо них кваліфікованих оперативно-розшукових заходів.

2.3. ГСУ, Відділ дізнання МВС України за:

своєчасне і якісне розслідування кримінальних справ, пов'язаних з крадіжками зброї, боєприпасів та вибухових матеріалів, в також незаконним їх володінням, зберіганням і носінням; недопущення випадків необгрунтованого припинення таких справ і звільнення підозрюваних осіб від кримінальної відповідальності.

2.4. ДНДЕКЦ, ДГБ за:

взяття на облік експериментально відстріляних куль та гільз вилученої, добровільно зданої та знайденої зброї, відомчої і службово-штатної зброї, що зберігається та використовується на об'єктах дозвільної системи, а також нарізної зброї, що перебуває у власності громадян; створення державної кулегільзотеки; зберігання відстріляних гільз та куль.

2.5. ДРЗ МВС України за:

виконання роботи щодо обліку, зберігання, знищення чи реалізації вилученої, добровільно зданої та знайденої зброї; проведення інвентаризації такої зброї на складах управлінь, відділів матеріально-технічного забезпечення ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, м. Києві, Київській області, УМВС України в областях, м. Севастополі, УМВСТ;

виготовлення бланків дозволів, які підлягають захисту голографічними елементами, та забезпечення ними органів внутрішніх справ.

(пункт 2.5 доповнено абзацом другим згідно з наказом
Міністерства внутрішніх справ України від 16.07.2004 р. N 806)

2.6. Головного штабу МВС України за:

забезпечення приймання, зберігання та охорони черговими частинами, міськ-, рай-, лінорганів внутрішніх справ вилученої, добровільно зданої та знайденої зброї у відповідності з вимогами пунктів 4.8.6.7 - 4.8.6.8.5 Інструкції, затвердженої наказом МВС України N 485-92 року; ведення в кожній черговій частині картотек власників вогнепальної, пневматичної, холодної зброї з метою своєчасної перевірки громадян, затриманих за різні правопорушення та орієнтування чергових нарядів міліції при виїзді їх на побутові конфлікти та за заявами про злочини.

2.7. УМВС України на транспорті за:

проведення спільно з адміністраціями залізниць і портів обстежень об'єктів дозвільної системи зі зброєю, боєприпасами та вибуховими матеріалами, постійних перевірок громадян, які мають до них доступ; забезпечення активної роботи служби догляду щодо вилучення вогнепальної зброї та боєприпасів, що незаконно перевозяться.

2.8. ДДАІ МВС України за:

організацію контролю за перевезенням вогнепальної зброї, вибухових матеріалів та інших небезпечних вантажів; проведення техогляду автотранспортних засобів, що використовуються для їх перевезення, погодження видачі дозволів на перевезення цих вантажів та здійснення заходів щодо заборони використання для цих потреб несправних та непристосованих автомобілів.

2.9. ДДСО МВС України за:

забезпечення засобами охоронної сигналізації об'єктів дозвільної системи, укомплектування підрозділів воєнізованої охорони особовим складом, спроможним за своїми діловими якостями та станом здоров'я забезпечити надійну охорону цих об'єктів.

2.10. Пункт 2.10 виключено

(згідно з наказом Міністерства
внутрішніх справ України від 16.07.2004 р. N 806)

3. Начальникам ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, м. Києві, Київській області, УМВС України в областях, м. Севастополі:

3.1. Контроль за роботою із здійснення дозвільної системи та координації зусиль усіх служб міліції з питань запобігання і усунення порушень правил виготовлення, ремонту, придбання, зберігання, обліку, охорони, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної зброї, боєприпасів до зброї і вибухових матеріалів та запобігання їх крадіжкам і використанню зі злочинною метою покласти на заступників начальників ГУМВС, УМВС України - начальників міліції громадської безпеки.

3.2. У місячний строк організувати вивчення цієї Інструкції працівниками, які забезпечують дозвільну систему, особовим складом адміністративної служби міліції, оперативних служб, підрозділів Державної служби охорони і державної пожежної охорони та слідчими. Прийняти від них заліки щодо знання вимог Інструкції.

У системі службової підготовки систематично провадити заняття з навчання організації роботи і контролю за об'єктами дозвільної системи, вивчення законодавства, наказів та інструкцій МВС України з цих питань.

3.3. Усю бланкову продукцію привести у відповідність з додатками до Інструкції та забезпечити нею органи внутрішніх справ.

3.4. Ретельно розібратися зі станом технічного укріплення і охорони об'єктів дозвільної системи, забезпечити обладнання їх охоронно-пожежною сигналізацією та хімічними засобами захисту. Категорично заборонити функціонування об'єктів, де не забезпечена надійна охорона вогнепальної, пневматичної, холодної зброї, а також боєприпасів до зброї і вибухових матеріалів, на які поширюється дозвільна система.

3.5. Зажадати від усіх працівників, на яких покладені функції із забезпечення дозвільної системи, якісного обстеження об'єктів дозвільної системи, своєчасного виявлення і вилучення мисливської вогнепальної, пневматичної, холодної зброї, а також боєприпасів до зброї в осіб, які порушують порядок їх зберігання, реєстрації, використання або систематично допускають порушення громадського порядку, зловживають спиртними напоями або психічно хворі.

3.6. Підвищити вимоги до керівників підприємств, установ, організацій, закладів освіти, що використовують предмети і матеріали, на які поширюється дозвільна система, щодо забезпечення їх надійного зберігання, недопущення використання не за призначенням та зі злочинною метою. Про стан збереження предметів і матеріалів на об'єктах дозвільної системи регулярно інформувати органи виконавчої влади.

3.7. Вжити заходів до вдосконалення оперативного обслуговування об'єктів дозвільної системи.

3.8. Провадити службові розслідування за кожним випадком крадіжки вогнепальної зброї, боєприпасів до неї, пневматичної та холодної зброї, вибухових матеріалів, що перебувають на обліку органів внутрішніх справ, а також надзвичайних подій із застосуванням вказаних підконтрольних предметів, встановлювати причини й умови, які сприяли вчиненню таких злочинів та подій. Висновки службових розслідувань за такими фактами направляти до ДГБ МВС України у двотижневий строк.

3.9. Разом з органами виконавчої влади та зацікавленими відомствами провести широку роботу серед населення з роз'яснення нормативних актів, що регламентують порядок придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання, реєстрації (перереєстрації) вогнепальної зброї, боєприпасів до неї, пневматичної та холодної зброї, вибухових матеріалів, які підпадають під дію дозвільної системи органів внутрішніх справ, а також законодавства про відповідальність за його порушення, використовуючи можливості преси, радіо, телебачення.

3.10. До кінця 1998 року в межах граничної штатної чисельності ГУМВС, УМВС та наявної чисельності підрозділів дозвільної системи створити в управліннях, відділах адміністративних підрозділів міліції управління, відділення дозвільної системи та ліцензування та ввести в кожному міськ-, райоргані внутрішніх справ посади інспекторів (старших) підрозділів дозвільної системи.

(пункт 3.10 із змінами, внесеними згідно з наказом
Міністерства внутрішніх справ України від 16.07.2004 р. N 806)

3.11. Для прийому громадян, представників підприємств, установ і організацій, що звертаються з питань дозвільної системи в ГУМВС, УМВС, міськ-, райоргани внутрішніх справ, виділити окремі службові кабінети, обладнати їх охоронно-пожежною сигналізацією. При вході до службового кабінету працівника підрозділу дозвільної системи обладнати стенд із зразками документів, потрібних для одержання різних видів дозволів, витягами із законодавчих актів про відповідальність за порушення правил дозвільної системи, а також прізвищами, іменами та по батькові посадових осіб МВС, ГУМВС, УМВС, відповідальних за організацію роботи підрозділу дозвільної системи.

(пункт 3.11 із змінами, внесеними згідно з наказом
Міністерства внутрішніх справ України від 16.07.2004 р. N 806)

3.12. Про результати роботи по лінії дозвільної системи щорічно доповідати ДГБ МВС України до 5 січня та 5 липня згідно з додатком.

4. Ректору Національної академії внутрішніх справ України, інших вищих закладів освіти МВС України включити до програми навчання курсантів та слухачів вивчення цієї Інструкції.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальника Департаменту громадської безпеки МВС України генерал-майора міліції Білоконя М. В.

6. Вважати такими, що втратили чинність, накази МВС України від 25.03.93 N 164, від 28.04.95 N 265, від 10.06.95 N 372, від 03.09.96 N 635.

В. о. Міністра
генерал-лейтенант міліції Л. В. Бородич

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства внутрішніх
справ України
від 21 серпня 1998 р. N 622

 

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
7 жовтня 1998 р. за N 637/3077

 

Интернет-магазине HI!hunter - товары для охоты по доступным ценам

 

 

Добавить интернет-магазин Hihunter в закладкиВам понравился наш магазин? Поделись с другом:

Написать в Facebook Поделиться ВКонтакте В Google Buzz Записать себе в LiveJournal Показать В Моем Мире В дневник на LI.RU Поделиться ссылкой в Моем Круге

{desktop} {/desktop}Basket

Ваша корзина пуста.

Последние отзывы и вопросы:

Доставка

Специальное предложение на товары для охоты


Rambler's Top100
охота
Украинский портал
Украина онлайн