Одяг, взуття та спорядження мисливця

Одежда, обувь и снаряжение охотника

Щоб полювання було успішним, необхідно заздалегідь подбати про спорядження, одяг та взуття для полювання.

Одяг обирайте по сезону. У спекотній період добре підійде легка сорочка або куртка камуфляжного забарвлення з нагрудними кишенями для зберігання мисливських документів, штани подібного кольору, головний убір також обов'язково кольору хакі. Не можна недооцінювати маскування мисливця. Птах з висоти може бачити досить далеко.

Якщо ви збираєтеся на полювання поблизу водоймів, вам потрібно подбати не тільки про маскування, але і щоб одяг був водовідштовхувальним.

На полювання по чорній стежці можна вдягнути звичайний одяг, а по білій - непогано мати маскувальний халат або навіть звичайний халат або простирадло і т. п.

Взуття має бути зручним, вільним і легким, оскільки ходити під час полювання доводиться багато.

Такі звірі, як лисиця і вовк, мають дуже гарний нюх. Тому одяг не повинен виділяти різких запахів житла (одеколон, лосьйон, нафталін, спирт і ін.)

Мисливська сумка (ягдташ) використовується в основному при нетривалому полюванні (пару годин). Сумка зазвичай має декілька внутрішніх відділень, комірки для патронів, сітку для дичини й торока (удавку на качку). Може бути зі шкіри, шкірзамінника або брезенту. Під час полювання вона дуже практична і зручна.

Патронташ - невід'ємна складова спорядження мисливця. Матеріал виготовлення: шкіра, брезент і кірза. У патронташі може бути декілька відділень. Є закриті патронташі (закриваються клапанами зверху), і відкриті - бурський пояс. Патрони можуть розміщуватися в один або два ряди.

Для швидкої перезарядки рушниці зручний патронташ на приклад. Захищає приклад від подряпин та інших пошкоджень.

Для тривалого полювання необхідна плащ-палатка. Вона не займає багато місця, і буде дуже до речі під час дощу або ночівлі.

Торока (підвіси, зашморг (удавка) для качки) зручно мати під час полювання на пернату дичину, щоб вона не м'ялася і провітрювалася. За допомогою карабіну чіпляється за будь-яке кільце (на сумці або рюкзаку).

Під час полювання з лягавим собакою треба мати свисток, а з гончим -  ріжок.

Повне або часткове використання матеріалу статті допускається тільки при обов'язковому зазначенню посилання на сайт:  www.hihunter.com.ua - інтернет-магазин  товарів для полювання.